Strona główna
wtorek, 14 sierpnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian
Lista przebojów
 • Sylwia Grzeszczak i Liber - ...
 • KaeN feat. Ewa Farna - Echo
 • Filip Lato - Halo Ziemia
 • David Guetta & Sia - Flames
banerbanerbanerbanerbanerbaner

Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA

Strona główna » Archiwum aktualności » Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2018-07-13 14:23:22

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj prezydenta Żyrardowa - Wojciecha J. i dwóch biznesmenów z województwa zachodniopomorskiego.
Chodzi m.in. o ustawianie przetargów na ponad 1,5 mln złotych na sprzedaż nieruchomości w Rewalu i nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.
Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, akcję przeprowadzili agenci z delegatury w Warszawie. Śledztwo jest wielowątkowe, mówi Piotr Kaczorek z Centralnego Biura AntykorupcyjnegoCBA podało, że trzy zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Urząd miasta w Żyrardowie po południu wydał stosowne oświadczenie. Rzecznik prasowy Piotr Kieszkowski informuje, że urząd miasta funkcjonuje normalnie a prowadzone w urzędzie czynności realizowane na wniosek prokuratury są częścią trwającego postępowania.


Wojciech J. prezydentem Żyrardowa jest od 2014 r. W wyborach samorządowych startował jako kandydat bezpartyjny, wcześniej był radnym reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.
 

Czytaj informacje z miasta: Żyrardów

autor: Beata Graszka


Dziennikarze z miasta: Żyrardów


Dagmara Skopiak
tel.: 694 477 732
Agata Michalak
tel.: 694477736
Strona główna
Gość dnia


 • gość dnia
  Jerzy Kowalczyk Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu


  gość popołudniowy
  Marcin Kosiorek ZAZ Łowicz
Materiały reporterskie

 • Aplikobus dowozi kulturę

  Barok Księstwa Łowickiego
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.